Участь BDO в Україні у саміті USAID, присвяченому підтримці стійкості українського бізнесу

24 жовтня представники BDO в Україні взяли участь у саміті «Спільне інвестування та фінансування бізнесу: результати та нові можливості», організованому USAID.
 
Захід був зосереджений на питаннях стійкості бізнесу в умовах економічних викликів, спричинених військовими діями в Україні. Основну увагу приділили проблемі дефіциту фінансування, втраті ринків і ускладненій логістиці. Цей захід зібрав провідні українські компанії, які, незважаючи на сучасні виклики, успішно розвиваються та масштабуються.
 


На заході обговорили перші підсумки й подальші плани Проєкту USAID «Інвестиції для стійкості бізнесу» (IBR). У партнерстві з Міністерством економіки України малі та середні підприємства вже отримали доступ до $15 мільйонів фінансування, що допомагає знизити ризики, підвищити стійкість і наростити виробництво. Подальші плани охоплюють розширення грантових можливостей (від $250 тисяч до $2 мільйонів), що сприятиме розвитку підприємств навіть у складні часи

«Нова грантова програма від USAID є ще одним підтвердженням підтримки України з боку наших партнерів. Вона допоможе розвивати переробну промисловість і перейти від експорту сировини до експорту товарів з доданою вартістю. Нині головним пріоритетом є відновлення компетенцій у виробництві складних товарів і принаймні двократне збільшення частки переробної промисловості в структурі ВВП України. Ми прагнемо підвищити цей показник з 8% у 2022 році до 20%, що відповідає стандартам ОЕСР для розвинутих країн. Цілком досяжно реалізувати цю мету до 2032 року»,— зазначила Юлія Свириденко, Перший віцепрем’єр-міністр України і Міністр економіки.*(Урядовий Портал)
 

На саміті USAID акцентували увагу на таких ключових темах:
1.    Фінансова підтримка бізнесу під час війни: підсумки першого року
  • Оцінка впливу війни на фінансовий стан бізнесу, підсумки підтримки, отриманої українськими підприємствами.
2.    Можливості отримання малими і середніми підприємствами доступного фінансування
  • Обговорення умов, за яких фінансові установи готові співпрацювати з МСП для надання доступного фінансування.
3.    Макроекономічні перспективи: ключові спостереження для стратегічного планування
  • Аналіз економічної ситуації в Україні і прогноз ключових показників, важливих для бізнес-стратегій.
4.    Стратегія відновлення, сталого розвитку й цифрової трансформації малого і середнього підприємництва
  • Досвід і підходи до відновлення підприємств через цифрову трансформацію і сталий розвиток.
5.    Страхування воєнних ризиків для кредитування й інвестицій
  • Страхування для бізнесу: захист активів і зниження інвесторських ризиків. Програми міжнародної підтримки: можливості від фондів для безпеки інвестицій.
6.    Пряма підтримка від проєкту IBR для компаній України під час війни
  • Програми прямої підтримки від IBR, які допомагають підприємствам адаптуватися та зберегти бізнес.
7.    Що отримав бізнес завдяки грантовій програмі Проєкту USAID «Інвестиції для стійкості бізнесу»(IBR)?
  • Звіти про успіхи, яких досягли компанії завдяки участі в програмі IBR, успішні кейси розвитку й фінансової стійкості і обговорення типових викликів, з якими стикаються компанії під час відновлення.

Ці теми стали основою обговорення на бізнес-саміті, де учасники мали можливість отримати практичні поради і налагодити важливі контакти для подальшого розвитку їхніх бізнесів.

До того ж партнери Проєкту USAID презентували можливості отримання фінансування, особливо для компаній, які постраждали від війни, а також для жінок-підприємниць. 

Саміт об’єднав понад 300 учасників, серед яких були представники підприємств, фінансових установ, урядових організацій, бізнес-асоціацій, а також фахівці USAID. Вони розповіли про можливості залучення фінансування, збільшення обсягів виробництва та виходу на нові ринки.


Свої доповіді надали такі фахівці:
  • Рафаель Джабба, керівник Проєкту USAID «Інвестиції для стійкості бізнесу», Джулі Конен, директорка Місії USAID в Україні і Юлія Свириденко, перша віцепрем’єр-міністерка України, Міністерка економіки України, представили стратегію підтримки бізнесу в умовах війни через проєкт IBR. Їхня доповідь підкреслила важливість міжнародної допомоги і внутрішніх ресурсів для відновлення підприємств.
  • Юлія Вітка, заступниця керівника Проєкту USAID «Інвестиції для стійкості бізнесу», підвела підсумки першого року діяльності фінансування бізнесу в умовах війни та висвітлила подальші плани.
  • Олексій Соболев, перший заступник Міністра економіки України, презентував затверджену урядом Стратегію відновлення, сталого розвитку та цифрової трансформації малого і середнього підприємництва (МСП) до 2027 року. Особлива увага приділяється зеленому переходу, цифровій трансформації, інноваційному розвитку й інклюзивності бізнесу, залучаючи жінок, людей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб (ВПО) і ветеранів. Документ враховує рекомендації ОЕСР, відповідає змісту Угоди про асоціацію між Україною і ЄС, а також узгоджується з Планом для Ukraine Facility. Це чіткий і зрозумілий план дій, реалізація якого буде підкріплена 7 млрд євро.
  • Юрій Гелетій, заступник голови НБУ, висвітлив макроекономічні перспективи України, зробивши акцент на їхньому впливі на стратегічне планування бізнесу.
  • На панельних дискусіях за участі Поліни Кошарної, співвласниці і голови наглядової ради групи компаній Suziria Group, і Володимира Мудрого, голови правління АТ «ОТП БАНК», розглядалися можливості для отримання доступного фінансування малими і середніми підприємствами, а також обговорювалися доступні опції страхування воєнних ризиків для кредитування та інвестицій. Обговорили можливості отримання фінансування від партнерів проєкту, як-от OTP Bank (кредитування), Credit Agricole Ukraine (лізинг) і Activitis через платформу eDilo (факторинг). 
  • Інша панельна дискусія була присвячена підтримці середнього бізнесу через спільне інвестування, де підприємства залучають власні або кредитні кошти для розвитку. Серед учасників були Ютерм Україна, Suzirіa Group, ТОВ “Карат” і DELTA FOOD, які поділилися своїм досвідом. Окремо обговорили страхування воєнних ризиків для кредитування і інвестицій за участю Raiffeisen Bank, СК «ІНГО» та ARX.
  • Особливу увагу на заході привернули успішні кейси підприємств, які скористалися програмами проєкту IBR. Спікери з різних галузей поділилися своїм досвідом участі в проєкті, розповівши, як отримані фінансові і консультаційні підтримки допомогли їм у розвитку бізнесу. Було надано конкретні приклади розширення виробництва, збільшення обсягів експорту і впровадження нових технологій, що стало можливим завдяки співпраці з партнерами проєкту.

Ці кейси стали прикладом того, як малі і середні підприємства можуть досягти вагомих результатів завдяки комплексному підходу IBR, який об'єднує фінансування, експертні поради і підтримку на всіх етапах. Детальніше про успіхи цих підприємств можна дізнатися у відео, де представники бізнесу діляться враженнями і результатами співпраці з проєктом.


Саміт UASID надав представникам бізнесу нові можливості для пошуку фінансових ресурсів й інструментів для адаптації до складних умов війни і відновлення. 
 


BDO в Україні активно підтримує підприємства в пошуку нових можливостей для розвитку, пропонуючи експертні консультації, що сприяють ефективному використанню ресурсів та інвестицій. Широкий спектр наших послуг охоплює обов'язковий аудит (IT-аудит, Аудит резидентів Дія.Сіті) консультації з оподаткування, трансфертне ціноутворення, бухгалтерський аутсорсинг, юридичні послуги і бізнес-консультування.

Ми також спеціалізуємося на корпоративних фінансах і оцінці активів. Якщо ваш бізнес потребує підтримки у залученні інвестицій, участі в грантових програмах або пошуку вигідних кредитних рішень, звертайтеся до нас. Наша команда фахівців готова допомогти знайти найкращі шляхи для зростання й успіху вашого бізнесу, адже  стійкість і розвиток клієнтів — наш пріоритет.

Основний контакт