BDO in Ukraine на конференції: «Розвиток аудиторської професії: нові практики та послуги»
BDO in Ukraine на конференції: «Розвиток аудиторської професії: нові практики та послуги»
22 квітня 2023 року виповнилося 30 років від дня прийняття Закону України «Про аудиторську діяльність», який офіційно визначив аудиторську професію в Україні. У грудні цього року Аудиторська палата України (АПУ), яка об'єднує всіх аудиторів і суб'єктів аудиторської діяльності, відзначатиме 30-річчя від моменту свого заснування.
Із цієї нагоди АПУ організувала міжнародну онлайн-конференцію «Розвиток аудиторської професії: нові практики та послуги». Мета конференції полягала у висвітленні викликів і можливостей, що стоять перед аудиторами, визначення нових напрямів розвитку аудиторського бізнесу, обговорення відповідальності та ролі професії для забезпеченні сталої економіки України.
Захід відвідали вітчизняні та міжнародні фахівці з питань організації послуг аудиторськими компаніями з консалтингу, корпоративного управління, оцінки, звітності сталого розвитку. Загалом учасники конференції мали можливість послухати 37 спікерів з 10 країн. Однією із цікавих особливостей конференції стала орієнтація саме на неаудиторські послуги, які можуть надавати аудиторські і консалтингові компанії, ґрунтуючись на наявному досвіді в аудиті. Цей загальний світовий тренд відмітило багато спікерів як такий, що дозволяє підтримувати стосунки з клієнтами та задовольняти їхні потреби протягом тривалішого часу, ніж стандартний цикл аудиторських послуг.
На конференції «Розвиток аудиторської професії: нові практики та послуги» було представлено дві ключові сесії:
Перша сесія, — орієнтована на огляд міжнародної практики надання неаудиторських послуг аудиторськими компаніями, — висвітлила глобальні тренди та інновації у сфері аудиту. Адже паралельно з розвитком аудиту, відображається позитивна динаміка попиту на різні суміжні послуги (форензік, корпоративне управління, Due Diligence, бухгалтерські послуги, податкове консультування, оцінка збитків від війни тощо).
Друга сесія була зосереджена на досвіді та нових викликах запровадження цих послуг аудиторськими компаніями України.
Основні тренди обговорення стосувались євроінтеграції України, як одного із факторів розвитку ринків неаудиторський послуг: нові регуляції та доступ до нових ринків — важливий елемент формування попиту на послуги професійних консультантів. Також чимало дискусій точилося навколо швидкого запровадження штучного інтелекту в роботу аудиторів і консультантів, але більшою мірою штучний інтелект розглядався не як загроза для професії, а як фактор розвитку і потужний інструмент оптимізації роботи.
Доповідь представника БДО в Україні про важливі неаудиторські послуги
Від нашої компанії в другій сесії виступав Андрій Боренков, партнер і керівник напряму Advisory BDO в Україні. Тема його виступу була «Що таке Due Diligence і чому це важливий етап угоди». До переходу на посаду керівника Advisory Андрій понад 10 років працював у сфері корпоративних фінансів і супроводжував угоди злиття та поглинання.
У доповіді Андрій відмітив: «Ми хотіли розповісти про досвід у сфері проведення due diligence, як про важливу неаудиторську послугу, яка активно використовує аудиторський досвід команди. Цікаво, що навіть під час війни до нас приходять запити на перевірку підприємств з боку закордонних інвесторів, що, безумовно, дає приводи до оптимізму.
Ми також хотіли звернути увагу на те, що послуга з проведення дью ділідженс є достатньо гнучкою: безумовно, більшість запитів стосується перевірки об’єкта поглинання, але також важливою є консалтингова підтримка клієнтів, які самі стають об’єктами перевірки. Правильно структурований процес — це запорука успіху, саме тому такими цінними є послуги професійного консультанта.
Цікаво, що цей посил фактично розвинув іншу дискусію, що стосується відновлення України. Ми, як міжнародна компанія, бачимо місію не тільки в залученні закордонних ресурсів і досвіду, але й в супроводі клієнтів в Україні для успішного отримання такої допомоги, адже значна частина з них зустрічається з міжнародними донорами і фінансовими організаціями вперше і не завжди має досвід для ефективної співпраці з ними. Вважаємо, що розширення можливостей української держави і бізнесу в отриманні міжнародної допомоги і інвестицій — важлива функція консалтингових компаній під час війни, і після її завершення».
Підсумовуючи 8-годинну конференцію, що проходила в режимі нон-стоп, можемо сказати, що за ці 30 років відбувся значний розвиток аудиту, що відображається в нових напрямах, відповідальності та ролі професії аудитора в забезпеченні сталої економіки. Це свідчить про постійне прагнення аудиторів до адаптації і змін і, як результат, підвищення ефективності діяльності.
Якщо у вашої компанії буде потреба проведення аудиту, то наша команда залюбки допоможе вам пройти цю процедуру якісно та швидко, адже ми в нашій роботі використовуємо новітні технології, які щодня застосовуємо на практиці для зручності наших клієнтів. Зі всіх питань звертайтеся за консультацією.