Гірничодобувна галузь до 2025 року та приватизація ОГКХ «Титан»

BDO у Великобританії опублікувала Звіт про гірничодобувну галузь до 2025 року, який висвітлює трансформацію галузі та розглядає економічні та соціальні наслідки гірничодобувної промисловості, проблеми охорони здоров'я та безпеки праці, а також майбутні виклики, пов'язані з трудовими кадрами.

Звіт доступний англійською мовою.

 
В Україні основною подією в гірничодобувній галузі стала нещодавня приватизація "Об'єднана гірничо-хімічна компанія (ОГХК) «Титан», де команда Корпоративні фінанси BDO в Україні була радником Фонду державного майна України, що підтверджує зацікавленість іноземних компаній в інвестуванні у видобуток критично важливих і стратегічних матеріалів в Україні. Політика сталого розвитку та технології чистої енергії в гірничодобувній галузі вимагають значних інвестицій. 
 

«Ми вважаємо, що іноземні інвестиції, кредитні лінії та програми фінансування від іноземних фінансових установ, в яких ми можемо допомогти нашим клієнтам, сприятимуть впровадженню стандартів сталого розвитку в гірничодобувному секторі України». — зазначив Віталій Струков, керуючий партнер практики супроводу угод зі злиття та поглинання, КФ BDO в Україні.


Гірничодобувна галузь України демонструє значний потенціал у контексті глобального переходу до чистої енергії. Запаси стратегічних мінералів, таких як літій, мідь і рідкісноземельні елементи, дають Україні можливість відігравати ключову роль у забезпеченні світового попиту на ресурси для розвитку відновлюваної енергетики.

У 2024 році галузь залучила $530 млн іноземних інвестицій, а надходження до державного бюджету склали 3 млрд грн. Водночас за 11 місяців 2024 року загальний приплив прямих іноземних інвестицій в Україну становив $3,98 млрд, що на 14% менше, ніж за аналогічний період попереднього року.

Ключовим фактором успіху галузі є впровадження інноваційних технологій та ESG-стандартів, які сприяють підвищенню прозорості, зменшенню екологічного впливу і зміцненню довіри інвесторів. Важливими кроками для подальшого розвитку є активізація міжнародного партнерства, інвестиції у сучасну інфраструктуру видобутку і переробки, а також законодавчі реформи для усунення регуляторних бар’єрів.
 

«Україна має всі можливості стати важливим гравцем у глобальній енергетичній трансформації, сприяючи економічному зростанню та посиленню енергетичної безпеки світу», — зазначив Владислав Пугач, аудитор, лідер групи «Природні ресурси та енергетика».


BDO в Україні пропонує комплексну підтримку у різних галузях, зокрема в гірничодобувній, фінансовій, енергетичній, аграрній і технологічній сферах. Ми допомагаємо залучати інвестиції, розробляти стратегії сталого розвитку, супроводжувати угоди зі злиття та поглинання, а також вирішувати інші бізнес-завдання.

Звертайтеся до BDO в Україні, щоб скористатися нашою експертизою і досягти успіху у вашій галузі!

Основний контакт