З початку війни майже 5 млн українців втратили роботу. З них 1,2 млн — біженці, які були змушені виїхати за кордон. Ще 3,6 млн залишилися тимчасово без роботи в Україні. Такі дані наводять у доповіді Міжнародної організації праці при ООН. А яка ж ситуація у фахівців сфери фінансів?
Задля розуміння цілісної картини, щодо занятості українських фахівців фінансової сфери під час війни, протягом травня та червня ми в БДО в Україні провели зовнішнє опитування, результатами якого ділимось у брошурі нижче.
Під час дослідження ми отримали відповіді, зокрема, на такі запитання:
- Де наразі знаходяться представники фінансової сфери і чи планують вони повертатися додому, якщо були змушені покинути домівку?
- Чи продовжують вони працювати і на яку компанію?
- Що змінилося в процесі роботи?
- Чи планують шукати нову роботу, якщо довелося залишити попереднє місце і що для цього потрібно?
- А також дізналися про рівень володіння іноземними мовами.
Також ми поцікавилися думкою фінансових фахівців про їхню роль у відбудові нашої держави. Окрім відповідей про сумлінну працю, якісне і вчасне виконання роботи були й досить цікаві ідеї, з якими ділимося в брошурі нижче.
У нашому опитуванні брали участь представники таких сфер: надання різноманітних послуг (зокрема консалтинг) — 32%, фінанси і страхування — 13%, виробництво та торгівля — по 12% кожна, агропромисловість — 5%, ІТ — 4% та 22% з інших галузей.
Віримо, що ця інформація допоможе бізнесу скоординувати подальші дії та визначити напрями, у яких варто сконцентрувати увагу й максимум зусиль, що дасть змогу пришвидшити процес становлення економіки України.
Дякуємо кожному, хто взяв участь в опитуванні. Завантажуйте файл, щоб ознайомитися з результатами опитування.